TURLUTUTU


Tytuł : Turlututu

Autor : Herve Turlet

Ilustracje : Herve Turlet

Wydawnictwo : https://babaryba.pl/

Nie jest łatwo ,kiedy dzieci są w domu,pracować,gotować , sprzątać,zajmować się zwierzętami i jednocześnie spędzać wartościowy czas ze swoim dzieckiem w tym trudnym dla nas czasie -pandemii. Mam dla Was jednak coś z czego będziecie w 100 % zadowoleni. Coś co da Wam najbardziej wartościowy czas jaki może dać książka .

Kto to Turlututu? –  charakterystyczny, prosty pokolorowany ludzik z wielkim okiem zamiast głowy i złotą koroną.

Dobra ! Powiem szczerze . Obawiałam się ,że po jednej lub 2 książkach znudzi nam się wspólne czytanie i będę musiała sama ogarnąć temat. Ile można naciskać na czerwoną kropkę ,czy patrzeć na jakiegoś ludzika ?!

Jak możecie się spodziewać BARDZO SIĘ POMYLIŁAM ! Szybko okazało się ,że  co jedna to lepsza. Za każdym razem jak brałam następną byłam święcie przekonana , że ta to już na pewno będzie nudna! Jednak nic się takiego nie wydarzyło .

Turlututu ABRAKADABRA ! 

To przeprawa przez strony pełne magii.  Nasz mały bohater wprowadza czytelnika w stan , który każde dziecko w pewnym momencie swojego życia przechodziło ,czytaj —–>  UMIEM CZAROWAĆ ♥️ Już w pierwszych słowach ,które kieruje do słuchacza , czujemy ogromną sympatię jaką nas z góry obdarzył.

Turlututu w prosty sposób tłumaczy co trzeba zrobić ,żeby zamienił się w PRZYSTOJNEGO KRÓLEWICZA .Jak wiemy spora część maluchów uwielbia słowa ,przez wielu rodziców zakazane . Tutaj zaklęcie brzmi bardzo zabawnie ,a właśnie dla nich nadzwyczaj atrakcyjne.

.

” A więc zamienię się w PRZYSTOJNEGO KRÓLEWICZA jeśli położysz palec na swoim nosie (tylko nie wkładaj go do nosa!) i jednocześnie powiesz PUPCIAPUPS!

Wtrącane są nie lada śmieszne komentarze ,które rozbawią nas do łez. Jak możecie zauważyć , spostrzegawcze dzieci ,może już trochę starsze, natkną się na rysunkowe podpowiedzi ,co należy zrobić 🙂

Zdarzają się , także pomyłki w czarach ,które jak najszybciej musimy naprawić 🙂 Trzeba być szybkim i sprawnym,a za moment cichutkim i ostrożnym. Co mówicie ? Zmęczyliście się ? Turlututu to przewidział i zarządził przerwę.  Znajdź jak najwięcej ukrytych przedmiotów.

Praktycznie na końcu znajduję się najbardziej urocza strona jaką ostatnio widzieliśmy w książce ♥️ Koniecznie musicie ja odnaleźć.

Turlututu A KUKU TO JA !

Osiem niesamowitych zadań dla …. No właśnie … Dla kogo ? A dla czytacza jak i dla słuchacza 🙂

Wasze dzieci traktują książki jak zabawki ? Złości Was to ? Ale przecież w końcu książka powinna również bawić. Szczególnie jak jest do tego przeznaczona .

Szanujmy je ,ale pozwólmy,żeby były czymś więcej niż pozycja na raz, leżąca na półce .Tym razem udamy się w podróż po krainie wyobraźni, i wraz z Turlututu polecimy statkiem kosmicznym na Księżyc.

Będzie można potrząsać ,obracać ,pukać do drzwi ,krzyczeć  ,mocniej, lżej,ciszej … jak nam się podoba ! Pozycja angażuje w dużej mierze rodziców, którzy nie są już tylko biernymi czytaczami.  Ostrzegam będzie śpiewanie,na dodatek w dziwnym języku naszego stworka.

Ludzik zachęci do zgadywania, a może nawet i wielkich potężnych czarów ! Obrazki na twardej okładce świetnie sprawdzą się w zabawie A CO TO JEST ?

Dzieci,które znają Turlututu będą mógłby stwierdzić  jak bardzo zaprzyjaźniły się z naszym ludzikiem .

Kolejna cudowność Turlututu GDZIE JESTEŚ?

A któż to nas odwiedził na okładce !? Tak to Tarlatata . Moja córka ją uwielbia.  Jej głównym pytaniem co jakiś czas jest… czy autor napisze całą historię właśnie o tej młodej damie?! Hmmm może o tym pomyśli ,kto wie 🙂 ?!

 A teraz patrzcie! już na samym początku spotyka nas niespodzianka 🤔

Tym razem zjawia się w książce koleżanka Turlututu – Tarlatata – oraz Gryzmołstwor, który robi różne psikusy. Czy dacie radę go wygonić? Turlututu będzie się chował, zmieniał i znikał.

Lakata-słyszeliście o czymś takim jak Lakata ? Tak ? O kurcze ! Ja nie. Dobra ,jakoś to przeżyje,ale co on tam robi ?

Gdzie jest TURLUTUTU ???? Musicie jak najszybciej się tego dowiedzieć !

Będzie rysowanie i zmazywanie rączką, dużo pomyłek ,ogrom poprawek i mnóstwo śmiechu.

Gryzmołstwór jest uroczy ,ale i straszny 🙂 Nasi przyjaciele chcą się przed nim koniecznie schować . Czy uda im się to?

Tym sposobem przechodzimy do świata bajek,a raczej jednej bajki…

Turlututu I PRZEPRASZAM ZA PARDĄ

Dawno ,dawno temu ,za siedmioma górami i siedmioma lasami była kraina ….

Ale gdzie jest TURLUTUTU ? Spokojnie! Wszystko w porządku nasz bohater postanawia opowiedzieć dzieciom piękną bajkę o księżniczce, ale ktoś mu cały czas przeszkadza.Tym razem okazuje się, że w książce grasuje zła czarownica, która rzuca klątwę na… Nieee no chyba nie myśleliście ,że Wam powiem 🙂 

Jak zawsze mnóstwo kreatywnych pomysłów, rodzice wciągnięci do gry, a dzieci zadowolone jak nigdy dotąd . Gwarantuję Wam dobrą zabawę i ogrom śmiechu.  Wiem co mówię !

Nie zawiedziecie się, pozycja bardzo łatwo wkręca we wspólne czytanie, trenując przy okazji swoją spostrzegawczość, naukę alfabetu, opowiadanie historii i profesjonalne czarowanie.Chcecie przekonać się co takiego działo się,że pewna tajemnicza osoba pogubiła się w czytaniu ?

Zapraszam serdecznie ♥️

Czas na część ,którą już Wam na instagramie pokazywałam

Turlututu MAGICZNE PRZYGODY

Dziecko poznaje planetę swojego  ulubieńca, dostaje kwiatek od bohatera, wykrzykuje niezrozumiałe sylaby, gilgocze czytającego w nos, tuli się i dziękuje.
Dobiera również, kolory dla Turlututu, żeby nie było czaruje , ale, jak ? Spektakularnie! Zostaje w końcu lekarzem, by uleczyć ból  w brzuchu bohatera.
Gwarantuje Wam codzienną lekturę. Śmiech, motywacja, gimnastyka ciała, ćwiczenia logopedyczne, utrwalanie kolorów oraz dużo nowych słów.
Nie da się ukryć ,że zabawa jest przednia i Wasze latorośle mogą już nigdy nie chcieć rozstać się ze swoim przyjacielem ,ale to chyba nie problem 🙂
Wystarczy spakować je do podręcznej torby i mieć je przy sobie w samochodzie ,samolocie, autokarze i wielu innych miejscach ,w których może spotkać Was nuda.
Chcecie więcej ?
To już ostatnia w naszej kolekcji ,ale będzie też nie lada bonus 🙂
Turlututu W KRAINIE OGRA
Myślicie,że już Was nie zaskoczę ? Mylicie się.
Oczywiście ..lepiej byłoby gdybyście  szybciutko pobiegli do księgarni i kupili całą serie. Jak już mnie znacie NIE LUBIE pokazywać wszystkiego w recenzjach i nie wszystko Wam napiszę.
Rodzic czy też opiekun, również zasługuje na to ,żeby mieć szansę pokonywać publikacje z dzieckiem. Cieszyć się odkryciami i śmieć do rozpuku .
Jak widzicie pierwszym egzaminem dojrzałości będzie wpisanie szyfru ,ale po co ? No jak to po co ? Żeby wejść do naszej książki. Myślicie ,że słuchacze poradzą sobie z tą sztuką?

Autor na zasadach kontrastu, stara się pokazać, że rzeczy straszne, są zazwyczaj chwilowe i nie należy się ich bać.

 

Nauka literek , spostrzegawczość, te wszystkie mądre pojęcia ,nie będę Was ,a tym bardziej słuchaczy zanudzać. Wiecie o co chodzi, same plusy 🙂

 

A teraz bonus ,nie byle jaki bonus .

Turlututu NA WAKACJACH

Jak już widzimy nasza propozycja zawiera gry , zabawy i kolorowanki ♥️ Idziesz na plażę , na miasto ,do lasu 🌲 i zabierasz ze sobą to dzieło . I jesteś wygrana 🙂

Nie wierzysz ? Musisz spróbować !

Nie ma nudy ! Wiem ,wiem już to gdzieś pisałam,ale co ja poradzę jak to prawda .  My mamy duże dzieci 8 i 13 lat ,a 8 latka ciągle przy tym siedzi . Syn również zerka jednym okiem i śmieje się pod nosem jak zasiadamy do Turlututu .

Jak wiecie  jestem nianią i mam styczność z maluchami od 0 do 100 lat 🙂 ,które są zachwycone i siusiają po majciochach ze śmiechu albo po pieluszce.

Jasne,że nie każdy będzie zainteresowany. Pamiętajcie jednak ,że bardzo ważne jest ,w jaki sposób czytacie tę serię.Calym sobą i całym sercem ♥️

Ale ,ale to jeszcze nie podsumowanie mieliśmy rozmawiać o Turlututu na wakacjach … Jak widzimy mamy tutaj nawet przepis na ciasto. Dzieciaki uwielbiają gotować i warto im tego nie odbierać !:) Wiem ,wiem mąka na ścianach ,masło na suficie ,jajka na głowie ,łatwo nie jest ,ale uwierzcie ZAPROCENTUJE  ♥️

Jedną z najbardziej interesujących opcji dla podopiecznych są, również naklejki. Rzecz jasna nie zabrakło ich w naszej pozycji . Zbudujemy wierzę ,wyczarujemy miejsce na wakacje ,spakujemy walizkę ,zrobimy zakupy i poćwiczymy pamięć . Mało ? Pewnie ,że mało ,bo to tylko kropla w morzu .

Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować ,że dotrwaliscie do końca i mam nadzieję ,że udało mi się Was przekonać do publikacji Herve Turlet . Nie będziecie żałować!

Książki idealnie nadają się na warsztaty z dziećmi . Powinny zostać zakupione do wszystkich przedszkoli i żłobków ♥️ Nie mówiąc o domach prywatnych 🙂

Wiek 2 plus .

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam ♥️