SAM CUKIER

Tytuł : SAM CUKIER

Autor & Ilustracje : Katarzyna Samosiej

Wydawnictwo : https://www.studiokoloru.eu/

Dobra ! Teraz się przyznać ! Jak dużo słodyczy jedzą Wasze dzieci ? A może powinnam zadać pytanie … Ile słodyczy jecie Wy ?:)

Słucham ? Aaaa u nas to jest różnie.

Mąż to straszny łasuch ,po obiedzie od razu idzie szukać czegoś do przekąszenia,a jak nie ma…  ujdzie również kanapka z miodem ,które zresztą wszyscy uwielbiamy ,nieee nie zawsze tak było 🙂 ,a warto go wprowadzić i np. słodzić herbatę.

Mi było nie dobrze po dużej ilości cukru ,później to się zmieniło ,ale nadal nie jem dużo smakołyków . Co chodzi o dzieci ,tutaj również nie mamy większych niespodzianek. Syn był wychowywany z łakociami ,które leżały na widoku ,zresztą tak samo jak i córka. Nigdy przed nimi nic nie chowaliśmy,staraliśmy się nie ograniczać ,nie było potrzeby tego robić. Syn częstował się tylko np. kilkoma cukierkami ,a córka jak tylko się przejadła od razu …..

dlatego bardzo szybko to zapamiętała i nie ma problemu z ograniczaniem się .

Dzieciaki lubią tylko wybrane rzeczy . Jula np. nie tknie ptasiego mleczka ,a syn ciastek różnego rodzaju z galaretką ,żeby jednak nie było tak kolorowo Wiktor nie napije się normalnej wody ,musi być gazowana i to z sokiem ,Jula pije gorzką cherbatę i litrami naturalną wodę ,jak ja.

Ale dosyć tego 🙂

Publikacja , którą chce Wam przedstawić ogólnie kierowana jest do młodszych dzieci ,ale to tylko pozory . Nam na edukacji domowej bardzo pomogła przy rozmowie na temat słodkości i wszystkiego co je otacza .

Na początku Sam Cukier wprowadza czytelników w jego słodki i powiedzmy sobie wprost niebezpieczny świat. Historia rozpoczyna się od dnia powstania, czyli tego jak jeszcze był tak zwanym burakiem :)!

Nasz bohater wykorzystuje zjawiskowe ilustracje , żeby pokazać w czym możemy go spotkać. Macie rację ! Jest praktycznie we wszystkim :

serek

 budyń

ketchup

 musztarda

 puszka z tuńczykiem,a to tylko namiastka.

Pozycję podzielono na dwie części. W pierwszej jak już wyżej wspomniałam ,jest mnóstwo ilustracji ,bardzo wymownych ,mało tekstu.

W rozdziale ,,Co warto wiedzieć o cukrze?” dowiemy się:

dlaczego ludzie mają do niego taką słabość ?

czym jest cukrzyca?

do czego i w jakich okolicznościach przydaje się cukier ?

no i z jakimi wychodzimy w końcu wnioskami ?

DOBRY JEST TEN NASZ CUKIER , CZY NIE ?

Zajrzyjcie do książki która porusza bardzo ważne kwestie,dlaczego ograniczanie słodkich przyjemności jest takie ważne,nie tylko dla najmłodszych ,ale dla nas wszystkich 🙂

Będzie ona wspaniałym narzędziem w waszych rękach ,które pomoże w rozmowach z dziećmi ,na tak ważne tematy,  jak nasz przyjaciel BIAŁA ŚMIERĆ 🙂

Twarda okładka , świetne ilustracje to jest to co na początku przyciągnie naszego odbiorcę 🙂

Wiek 3 plus.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ♥️

Polecam serdecznie i zapraszam ♥️