AGENTKA LOLA i tajemnica znikających obrazów

Tytuł : Agentka Lola i tajemnica znikajacych obrazów.

Autor : Marta H. Milewska

Ilustracje : Agata Królak

Produkcja: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny

Wydawnictwo : https://www.tatarak.com/

♥️ PREMIERA 25 STYCZNIA ♥️

Kochani !

Chciałabym przedstawić Wam dzisiaj książkę ,która zachwyci wszystkie dzieci rządne przygód . Jeśli Wasze pociechy uwielbiają detektywistyczne pozycję z przekazem – zapraszam serdecznie ♥️

W ramach projektu TuEuropeana we współpracy Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego z wydawnictwem Tatarak powstała publikacja inspirowana zbiorem archiwów cyfrowych dostępnych na platformie europeana.eu.

Autorką książki jest znana i doceniana autorka literatury dziecięcej – Marta Milewska. Za oprawę graficzną odpowiada Agata Królak. Tematem opowieści jest ekologia i wpływ ludzi na środowisko naturalne,który został sprytnie wpleciony w lubiane przez dzieci wątki kradzieży.

Ale ,ale to nie koniec niespodzianek. Publikacja oprócz płyty AUDIO CD (audiobook czytany przez Annę Cieślak ) umieszczonej w praktycznej kieszonce po drugiej stronie okładki ,zawiera przeróżne zagadki ,rebusy oraz kody kreskowe dzięki ,którym zobaczymy piękne … no właśnie co …. ? —->

Zaginione obrazy, które nasze bąki będą mogły samodzielnie odnaleźć w archiwum. W ten sposób najmłodsi mogą sami poznać repozytoria cyfrowe i sprawdzić jak wyglądają i „gdzie mieszkają” „malowidła” z książki.

Ten dzień dla mieszkańców Miasteczka ,których mamy jakże dokładnie opisanych na samym początku, włącznie z kolorem domku w jakim mieszkają-  rozpoczął się zupełnie niezwykle. Wczesnym rankiem można było już słyszeć głośny krzyk rozlegający się jeden po drugim :

Aaaaaaa !

Oooooo !

Kto to zrobił ?!

Nieeeee !

Jak można ?

Łobuzy !

Łapać złodzieja !

Jak możecie się domyśleć mieszkańcy wspomnianego już społeczeństwa zostali okradzeni z ich jedynej odskoczni ,na którą mogli patrzeć co poniektórzy godzinami – spoglądając na tytuł naszej propozycji widzimy ,że chodzi o NIETUZINKOWE OBRAZY.

Wszyscy byli absolutnie zaskoczeni i domagali się natychmiastowej interwencji !

(…) Ale jeśli to gang jakiś zbirów , sam nie da pan im rady ,panie Posterunkowy . Trzeba ściągnąć do Miasteczka wsparcie (…)

Tym sposobem do miejsca owianego tajemnicą zniknięcia ,jakże ważnych przedmiotów przybywa AGENTKA LOLA w przeciwieństwie do mieszkańców Miasteczka ,nie jest sympatyczna ani miła ,ale ma za to nosa do trudnych spraw,które rozwiązuje z niesamowitą sprawnością i zaangażowaniem.

Hola hola ,ale może poznamy chociaż kilku  z naszych bohaterów .

Pan Burmistrz – jest od tylu lat Burmistrzem,że wszyscy mieszkańcy już zapomnieli jak właściwie ma na imię i na nazwisko (…)

Pani Krysia Sklepowa – (…) Przyjmuje towar ,waży go ,kroi i sprzedaje ,zamiata i odkurza sklep ,ustawia produkty na półkach,albo kroi tysiące innych rzeczy (…)

Pani Marianka z lasu – nie mieszka w samym Miasteczku,ale czasem do niego przychodzi,zwłaszcza kiedy przychodzi do sklepu Pani Krysi (…)

Pani Lucynka z okna – jest sąsiadką szybkiego Karola . Ona z kolei zupełnie nie lubi samochodów.

Już robi się ciekawie ,a to tylko część informacji o kilku wybranych przeze mnie mieszkańców.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o naszych książkowych towarzyszach oraz poznać ich przygody, jakie przeżywali w czasie rozwiązywania tajemniczej sprawy przez specyficzną panią detektyw i jaki był tej sprawy finisz …. zapiszcie datę PREMIERY w kalendarzu i wyczekuje pierwszych egzemplarzy ♥️

Agentka Lola stanie się inspiracją dla Waszych dzieci ,a może nawet zyskają przyjaciółkę. Pozycja ,która uwrażliwi Wasze dzieci na problem zanieczyszczenia środowiska , braku wsparcia wzajemnego przez sąsiadów i ocenianiu ludzi po pozorach ,które bardzo często okazują się zgubne.

Przyciągająca twarda okładka ,świetne ilustracje ,stonowane kolory idealnie komponują się na dobrej jakości grubym papierze.

Publikacje dofinansowano ze środków Ministra Kultury,Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wiek 6 plus .

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ♥️

Polecam i serdecznie zapraszam ♥️

http://www.lola.tatarak.com/ – tutaj link do zabawy z naszą agentką Lolą ♥️

Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny

https://fina.gov.pl/product/agentka-lola-i-tajemnica-znikajacych-obrazow-zapowiedz-premiera-20-stycznia-2021-r/