KRÓLICZKI

Tytuł : Króliczki

Autor : Kevan Atteberry

Przełożył : Tomasz Panas

Wydawnictwo : https://czy-tam.pl/index.html

Ręka do góry w kim pozostała jeszcze szczypta dziecka ? Powiem Wam szczerze ,że jak zobaczyłam tę książeczkę od razu się w niej zakochałam ♥️ To jest ten moment, w którym ja człowiek dorosły – śmieje się jak maluch i intonuje każdy wers .

Nie zobaczycie u mnie dużo pozycji poniżej 3 roku życia, ale jak już się jakaś pojawi to podbija świat i serca naszych najmłodszych.

Warto śledzić profile z książkami dla przedszkolaków i starszych dzieci ,bo jest bardzo dużo perełek ,ktore mogą wyczerpać nakład i już się nie pojawić -przed tym jak dorośnie Wasz szkrab,warto zakupić je wcześniej .

Jeden niebieski stwór, wycieczka po lesie, cztery króliczki i tylko 50 słów. Ale przy czytaniu bajki Kevana Atteberry’ego zapominasz o całym świecie .

Witaj drzewo . Witajcie chmurki . Witaj Motylku (…)

Bohaterem naszej uroczej książki jest DACLAN – przyjazny mały potworek ,który spaceruje po lesie. Nasz przyjaciel jest bardzo radosny i wita się z każdą napotkaną rzeczą, ale tak naprawdę szuka przyjaciół.  Jak już wyżej mogliśmy zauważyć ( na początku) z buzi nie schodzi mu uśmiech .

W pewnym momencie na jego drodze stają

KRÓÓÓLLLLICZKIIIIII ! 

,które cały czas się przed nim kryją ,czyżby ze strachu ? Widząc te puchate stworzonka, nie może opanować radości. Krzyczy ,skacze ,biega ,jest bardzo pobudzony .

Coś Wam to przypomina ?

Czyżby Waszych podopiecznych ? Reagują tak np. na pieski ? Chcą je ściskać ,ciągnąć za uszy , przytulać do utraty tchu ? Czują tak wielką ekscytację ,że nie mogą się opanować ?!

Zobaczmy jak zareagowały małe zwierzątka …?

Króliczki jednak oceniają Daclana po pozorach:

brzydki,wielki ,głośny, musi równać się groźny.

 Jak je tylko straci z oczu od razu robi się

smutny 🙁

Nie cieszy już tak bardzo otaczający go świat …

Publikacja, którą widzicie przekazuje nam wiele ukrytych wartości …

Niektóre dzieci również reagują na daną sytuację ,rzecz w sposób niekontrolowany ,

nie umieją panować JESZCZE nad emocjami …

Są nieświadomi rodzice ,którzy patrzą na Was i na malucha z przerażeniem , uciekają ,nie wiedzą co się zaraz wydarzy . Zabierają córkę ,czy syna,

a Wy razem dzieckiem zostajecie sami.

Pojawia się rozpacz i brak zrozumienia.  Trudne emocje. Jednak dłuższa obserwacja przekonuje, że warto się poznać ♥️

Cudowny komiks,który pokazuje nam , że

trzeba być wobec otoczenia delikatnym i jednocześnie nie ulegać pierwszemu wrażeniu. 

Wasz szkrab

 pokocha tą lekturę

 i zapewne po kilku czytaniach będzie ją znał na pamiętać .

Czy to źle ? , oczywiście ,że nie !

Starsze dzieci zazwyczaj nie chcą wracać do tych samych książek i tytułów. Jak coś ich zauroczy raczej pytają czy są kolejne części.

Młodsze bąki mają swoich ulubieńców

 ,które czytają na okrągło,pielęgnując tak ważną przewidywalność.

Nie ma mowy o znużeniu czy wyczerpaniu tematu.

Nie radzę Wam również pomylić się w tekście ,bo będziecie straceni :)!

Zębiasty stworek może budzić respekt,ale za chwilę okazuje się ,że jest bardzo sympatyczny, przez co nasz strach nie ma już takiego natężenia. Radosne, skaczące, kolorowe króliczki od których nie można oderwać wzroku- uwierzcie ,że nie można 🙂

Proste ilustracje,niewielka ilość tekstu,sprawiają, że młodzi czytelnicy chętnie zaglądają do książki. Skupienie się na szacie graficznej pozwala naszym pociechą przeżywać przygody bohaterów, także bez naszej pomocy. Zmieniająca się na poszczególnych stronach czcionka pomaga zauważyć litery.

Twarda solidnie oprawiona okładka, śliskie, pięknie ilustrowane strony , bardzo dobrze zszyte. Pozycja na wiele lat ,stanie się nie odłączną rzeczą Waszej rodziny.

Wiek 2 plus .

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ♥️

 

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam ❤️