HARPER I ZAGUBIONA WIEDZA.

Tytuł : Harper i zagubiona wiedza

Autor : Kinga Langley

Wydawnictwo : http://www.harperpolska.com/

Jeśli chcecie, żeby wasze dzieci zaszyły się w swoim ulubionym miejscu i nie wychodziły dopuki nie skończą tej wciągającej pozycji to zapraszam ❤️

„Zapadła ciemna noc i z trudem można było cokolwiek dostrzec przez szyby samochodu, którym podróżowała pani Diana Steller wraz z dwójką swoich dzieci, Lily i Tonym. Kobieta próbowała zachować zimną krew i nie dawała po sobie poznać zdenerwowania. Czuła się jednak zupełnie zagubiona pośród wąskich uliczek nieznanej jej miejscowosci ” (…)

Rodzina właśnie przeprowadzała się do nowo wynajętego domu.

Budynek z numerem jedenaście widniał na zielonych drewnianych drzwiach. Pani Steller zaparkowała na niewielkim podjeździe ułożonym z polnych kamieni przypominających kocie łby.

Wypakowali bagaże w wielkim deszczu i wraz z przekroczeniem progu domu zaczeła się ich wielka inspirująca, magiczna przygoda o której, nie mieli jeszcze zielonego pojęcia.

(…) „Diana Steller była szczupłą brunetką średniego wzrostu w wieku czterdziestu lat i trudniła się dziennikarstwem. Dzięki tej pracy dużo czasu spędzała w domu, co bardzo ją cieszyło, gdyż mogła połączyć zawodowe pasję z wychowaniem dzieci” (…)

Kobieta po otrzymaniu propozycji przeniesienia się do Szkocji, natychmiast ją przyjęła.

I w ten oto sposób, wspomniana już rodzina znalazła się na obrzeżach Edynburga.

Mama dwójki dzieci pewnego ranka dość szybko dostrzegła spacerującego przez okno eleganckiego mężczyznę około siedemdziesiątki.

Był to Pan Horacy Rolling. Mężczyzna który, nie był lubiany w swojej okolicy a, jego rodzinna historia była owiana tajemnicą.

Pani Diana jak się okazało nie należała do tych strachliwych, wierzących w plotki

Pewnego dnia upiekła domowe ciasteczka i ani się dzieciaki obejrzały a, cała trójka stała przed drzwiami starszego pana.

Rezydencja była tak ogromna, że spokojnje pomieściłaby kilka rodzin. Ogród przepełniało mnóstwo drzew, głównie dęby, które były tak rozłożyste że, chroniły posiadłość od wścibskich oczu sąsiadów.

Przez dłuższą chwilę nikt nie odbierał, na drzwiach widniała kołatka, którą kobieta uderzyła jeszcze kilka razy aż, w końcu ktoś uchylił wielkie, mosiężne wrota. 

Wszyscy weszli do środka a, to co tam zobaczyli było przepełnione magią jakiej nigdy wczesniej nie znali.

Cała rodzina stała jak osłupiała. Mieli okazję również poznać tajemnice rodziny pana Rollinga.

W tym momencie zaczyna się rozkręcać przygoda która, jak wspomniałam wczesniej zaczęła się tak naprawdę od wejścia do ich nowo wynajętego domu.

Piękna historia o której, wasze dzieci jeszcze długo będą opowiadać.

Trzynastoletnia Harper, Świat Ptaków, zagadkowy Wehikuł, zatopiona Atlantyda, telepatia, latające kufry, Szmaragdowa Czaszka a, to tylko część tajemnic jakie kryje ta pozycja.

Wartościowa, pouczającą, intrygująca.

Autorka pokazała nam fascynujący świat który, odkrywa się z wypiekami na twarzy. Magia, nadprzyrodzone zjawiska czy mityczne stwory to znak że, nadchodzi to czego nie zobaczymy nawet w najśmielszych snach.

Ale to nie wszystko!

Jak juz wyżej wspomniałam publikacja jest bardzo pouczająca. Młodzież dowie się z niej co w życiu jest najważniejsze, nie ważne gdzie się znajdujemy.

Uczciwość, wiara we własne siły, wspieranie się nawzajem, odwaga, dobre serce, szlachetność. Znajdziemy tu tylko wybrane wartości które, zainspirują nie jednego czytelnika czy słuchacza.

Kinga Langley –

Dziennikarka, pedagog i mecenas kultury. Absolwentka wydziału zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Na stałe mieszka na Florydzie. Mama dwudziestoletniego Robina i dwuletniej Lily. Szczęśliwa żona Spencera, który pełni służbę w amerykańskiej straży pożarnej. Przez jedenaście lat mieszkała w malowniczej Szkocji, gdzie Edynburg i jego przedmieścia stały się inspiracją do napisania książki dla młodych czytelników Harper i zagubiona wiedza.

Wiek 7 plus.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ❤️

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam ❤️