TAJEMNE ŻYCIE MAGÓW

Tytuł : Tajemne życie magów .

Autor : Ida Pierelotkin

Ilustracje : Agnieszka Wajda

Wydawnictwo : https://www.akapit-press.pl/

„Pewnego marcowego popołudnia na ławce w warszawskim Parku Saskim przysiadł sobie wysoki ,szczupły pan w błękitnej czapce . Nie było w tym absolutnie nic dziwnego – nie on jeden zwykł siadywać na ławce w parku . Do czego w końcu służą parkowe ławki ,,,jak nie do przysiadania ? ” (…)

Nasz gość ,który odwiedził już wspomniane wyżej miejsce do spacerów  ,miał minę markotną i posępną.

Za każdym razem jak tylko sobie westchnął ,dookoła działo się coś dziwnego .

Wyrastały forsycje ,krokusy ,a nawet do życia przywrócił fontanne – od dawien dawna nie czynną.

Tak siedząc sobie zatroskany, tajemniczy bohater z daleka ujrzał wiewiórkę , sięgnął do kieszeni i wyciągnoł z niej garść orzeszków , których jeszcze przed chwilą w niej nie było…

(…) ” Zostałem bez pracy, droga wiewiórko – wyjaśnił nie starając się nawet wymówić trudnego wiewiórczego imienia , ponieważ było ono nie do powtórzenia nawet przez czarodzieja . Czuje się zupełnie bezużyteczny – dodał grobowym tonem ” (…)

Po dość długiej rozmowie wiewiórka opuściła swojego napotkanego przechodnia ,a załamany czarodziej został sam .

Nie na długo ! 

Do ławki zajętej przez magika w niebieskiej czapce ,zbliżał się niewielki mężczyzna korpulentnej postury . Długi czarny płaszcz okrywał krągłe kształty ,dzięki temu wyglądał jak słodki pączek.

Przywitał się z szacunkiem i zapytał czy może usiąść obok . 

Do naszej dwójki towarzyszów po chwili dołączył jeszcze trzeci tajemniczy gość ,a wszyscy trzej borykali się z tym samym problem.

Brakiem pracy !

I tak o to zaczyna się opowieść  ,trzech magicznych nieznajomych ,którzy przedstawiają nam i swoim kompanom historie z życia wzięte.

Powiem szczerze i już Was o tym informowałam na INSTA – STORY ,że nie jestem do końca przekonana dla kogo jest owa książka.

Posunęłam się nawet do tego ,żeby spojrzeć (chociaż nie miałam w czym wybierać i nigdy tego nie robię ) ,żeby sprawdzić co o niej piszą inni. 

Niestety znalazłam tylko , krótkie wstawki informujące o premierze ,która już była i ,że jest bardzo fajna.

No dobrze ,pomyślałam.

Skoro moje dzieci nie mają wątpliwości ,że publikacja jest interesująca ,a to w końcu do nich kierowane jest dzieło -to trzeba się z tym zmierzyć 🙂

Propozycja, którą Wam dzisiaj przedstawię z pewnością przekazuje czytelnikowi ,że warto sięgać po marzenia i nie wolno się poddawać.

Nie zważać na przeciwności losu ,iść przez życie trzymając się swoich moralnych zasad i nie pozwolić ,żeby ktoś nas obrażał , mieszając z błotem .Trzeba walczyć o swoją rodzinę i dopilnować ,żeby nic im nie brakowało,żeby czuli się bezpieczni.

Chciałabym jednak podzielić się z Wami kilkoma cytatami i pozostawić przesłanie do oceny własnej 🙂

1) (…) ” Żona moja nie jest czarodziejką,jest za to kobietą o bardzo silnym charakterze” (…)

(…)” Początkowo miałem podjąć się zawodu magicznego ” (…)

(…) ” Rozmawiałam z tatusiem ,powiedział mi właśnie ,że ma u siebie stanowisko wprost stworzone dla Ciebie ” (…)

2. (…) ” Musisz szybko znaleźć nowe rozwiązanie – rzekła mi jednak twardo . – Nasze pierwsze dziecko jest już w drodze …

Bądźże odpowiedzialnym człowiekiem ,nie chcesz chyba ,żeby utrzymywał nas mój tatuś ,który zresztą Cię nie lubi po tym ,jak wzgardziłeś pracą u niego ” (…)

3. (…) ”  Żona moja załamała ręce ,słysząc ,że ponownie zostałem bez pracy ” (…)

(…) „Na całe szczęście robiła na drutach i szydełku prędko jak torpeda . Założyła stronę internetową i zaczęła oferować fantazyjne czapki i obłędne szaliki w sprzędaży on-line”(…)

Nie będę zdradzać więcej. Takich rodzynków jest dużo więcej. Pytanie czy to dobrze ,czy źle?

Czy kobieta powinna wspierać swojego męża ,partnera ,czy każdy ma prawo stracić cierpliwość ?!

Jestem pewna ,że jest to bardzo życiowa książka ,którą powinniście się zainteresować 🙂 i podzielić wrażeniami z innymi 🙂

Muszę wspomnieć o okładce ,która jest bardzo interesująca i przyciąga uwagę czytelnika.

Wiek hmmmm 🙂

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ♥️

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam ❤️