TATA OLI JEST CHORY

Tytuł : Tata Oli jest chory

Autor : Thomas Brunstrøm

Ilustracje : Thorbjørn Christoffers

Przełożyła : Edyta Stępkowska

Wydawnictwo : https://dwukropek.com.pl/

Powiem Wam szczerze ,że długo mi się zeszło za nim zdecydowałam się na przetestowanie naszej dzisiejszej propozycji ,a dokładnie jednej z serii.

Dlaczego ?

Nie jestem fanką tego typu ilustracji,ale jak tylko zaczeliśmy czytać,przyglądać się postacią i detalom ,zaczarowała nas niesamowicie ,a nawet wybuchneliśmy śmiechem  i to nie raz :)!

„Rano ,kiedy Ola się obudziła i zwiesiła nogi z łóżka wydały jej się bardzo ciężkie . To znaczy nogi . Do tego trochę bolała ją głowa i jakby trochę brzuch.

– Ta – to ?

– Tak ,Olu ? – Tata wchodzi do pokoju .

-Chyba nie mogę iść do szkoły . Myślę ,że jestem chora.

– O rety . Hm, czekaj ,zobaczymy ,czy jest bardzo źle – mówi tata i dotyka czoła Oli.

Tata dokładnie sprawdził gardło córki i stwierdził ,że jest absolutnie zdrowa,mimo ,że dziewczynka oznajmiła,że nie ma siły.

Muszę Wam wyznać ,że bardzo utożsamiamy się z tą rodziną :)!

– Tato ,ale ja naprawdę nie mam siły – protestuje Ola.

– Oj tam . Jeżeli nie leci ci krew ani nie wystaje ci z ciała żadna kość ,to nie jest prawdziwa choroba .

I tutaj to są dokładnie słowa moje i mojego taty czyli dziadka Juli i Wiktora 🙂

Na szczęście po dziadku mamy jeszcze bardzo dobrą odporność i nie chorujemy.  Braliśmy antybiotyk wszyscy w swoim życiu ,może 3 razy . Rzecz jasna nie wliczając w to mojego męża,który nie raz umierał na męską grypę !

Co ? Ktoś coś powiedział o MĘSKIEJ GRYPIE?!

Tata zaczyna przekonywać Ole ,żeby poszła do szkoły ,bo paluszek i główka to szkolna wymówka ,przymierza się również do swoich opowieści dziwnej treści ,które dziewczynka zna już od podszewki -mijające się, jak się okazuje z prawdą :)!

Ubarwione historie z dzieciństwa śmieszą jednak do łez. W końcu kto z nas nie słyszał wywodów chociaż raz od swoich rodziców zaczynających się od słów: „Dziecko, jak ja byłem w Twoim wieku…”. które,zawyczaj irytują ,ale nie w wykonaniu szanownego ojca 🙂

Kiedy jednak pierworodna wraca do domu po ciężkim dniu w szkole, TATA umiera na kanapie 🙂

Co się dzieje później możecie się tylko domyślać 🙂

Jestem pewna ,że nie raz słyszeliście opowiastki o tym jak choruje mężczyzna 😉

Powiem Wam tylko tyle,że Ola nie ma czasu usiąść na pupie ,a tata żegna już się z życiem 🙂 Najchętniej przeczytała bym Wam całą tą publikacje i powstawiała wszystkie cudowne teksty ,ale nie mogę tego zrobić ,bo nie będziecie mieć niespodzianki .

Proponuje Wam również obserwować Edka! To jest dopiero gość, mistrz drugiego planu, bez niego opowieść o Tacie Oli ,napewno nie byłaby taka sama!

Wiek 4 plus .

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ♥️

Polecam i serdecznie zapraszam ❤️