JAK CIĘŻKO BYĆ KRÓLEM

Tytuł : Jak ciężko być królem 

Według powieści Janusza Korczaka

Ilustracje : Iwona Chmielewska

Wydawnictwo : https://wydawnictwowolno.pl/

Książka, która reprezentuje całą sobą idealnie wykonaną pracę!

Pierwsze co rzuca się w oczy to świetna oprawa, bardzo dobrej jakości papier i zjawiskowe ilustracje. Minimalistyczna okładka mówi sama za siebie, można byłoby więcej nie dodawać.

„W pewnym królestwie umiera stary król. Następcą tronu zostaje jego dziesięcioletni syn Maciuś. Gdy obejmuje rządy, wybucha wojna z trzema sąsiednimi państwami. Maciuś zwycięża, ale kraj jest bardzo zniszczony, a w skarbcu nie ma pieniędzy” (…)

W tej publikacji zainspirowano się powieścią Janusza Korczaka ,,Król Maciuś Pierwszy”, która debiutowała prawie 100 lat temu, w 1923 roku.

 Chłopiec, który za sprawą śmierci ojca staje się spadkobiercą tronu,od dziesięcioleci inspiruje najmłodszych.

Do ,,Jak ciężko być królem” zostały wybrane fragmenty, które wyrażone ilustracjami są w stanie przekazać więcej niż nie jeden tekst.

Chłopiec zastanawia się jak rządzić, żeby wszystkich uszczęśliwić.Praktycznie każdy dorosły człowiek zdaje sobie sprawę , że jest to nie możliwe!

Maciuś chce tworzyć reformy przede wszystkim dla dzieci. Im jest całkowicie oddany.

Niestety jego myśli krążą wśród tezy, że świat jest pełen beztroskich ludzi.

Książka, którą wam dzisiaj przedstawiam jak i powieść Korczaka dają nam stanowczo do zrozumienia, że tak nie jest.

Kiedy młody król zostaje odrzucony cisną się łzy do oczu. To jednak on ma utwierdzić czytelników jak ważna jest polityka, która jednocześnie niesie ogrom wyrzeczeń,mnoży mnóstwo problemów.

Propozycja rozbraja nasze emocje do cna. Z jednej strony nasuwa podziw dla władzy z drugiej czujemy obrzydzenie.

Idealna dla fana historii.

Może być konkretnym narzędziem do przekazania wartościowej wiedzy. Wprowadzenie najmłodszych w świat polityki i ciągłej chęci władzy, która okazuje się nie być ani prosta ani przyjemna- daje do myślenia.

Klasyka literatury dziecięcej przeplata się ze wspaniałymi ilustracjami Iwony Chmielewskiej od, której ciężko się oderwać.

Może być konkretnym narzędziem do przekazania wartościowej wiedzy.

Iwona Chmielewska-

studiowała grafikę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i zaczęła ilustrować w 1990 r. Jej pierwszymi publikacjami były książki z poezją dla dzieci. W Bolonii w roku 2000 Chmielewska spotkała się z agentem literackim Korei Południowej, Jiwone Lee. To spotkanie zaowocowało 14 książkami z obrazkami Chmielewskiej w Korei Południowej. Jedną z jej najbardziej popularnych książek w Korei Południowej jest „Thinking ABC” (2007).

Wiek 8 plus.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ❤️

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam ❤️