BIBLIOTECZKA MONTESSORI – PTAKI EUROPY

Tytuł : Biblioteczka Montessori – Ptaki Europy

Autor : Eve Herrmann

Ilustracje : Roberta Rocch

Wydawnictwo : https://egmont.pl/

Powiem Wam szczerze, że ja nie czerpię swojej wiedzy, umiejętności przekonań z jednego źródła. Szanuje każdą dziedzinę nauki i analizuje wiele opcji, w którą wierzą ludzie, jeżeli tylko niesie dobro i się sprawdza. Nie idę ani moja rodzina jednym nurtem. Wybieramy dla siebie, to co najlepsze.

A ostatnio dotarło do mnie, że ludzie wierzą w to co jest najbliżej ich serca, z czym najłatwiej iść im przez życie i doskonale, to rozumiem. Tylko musimy być tego świadomi. To jest najważniejsze.

Dzisiaj chciałabym przedstawić Biblioteczkę Montessori – Ptaki Europy , która na rynku jest już od wielu lat.

Słuchajcie! Jakie to jest cudo! Wartościowa i wspaniała. Nie dość, że mogłabym cały czas siedzieć i dotykać brokatowych, wypukłych liter na pudełku, to środek jest inspirujący i będzie Wam służył przez wiele lat.

Otwierając pudełko widzicie m.in dwie książeczki, które przeprowadzą Was przez wszystko co jest potrzebne, żeby z pomocy Montessori korzystać.

Jak wykorzystywać karty obrazkowe? Do czego służą karty prezentujące środowisko? Karty z piórami. Jak posługiwać się zeszytem do prowadzenia obserwacji? Rady Ornitologów. Opisane wszystkie ptaki Europy.

Ale, ale! Po kolei moja kochana. Co jeszcze mieści się w naszym pudełeczku, który z miejsca bardzo Wam polecam… Dopuki jeszcze widać go na horyzoncie?!

Oprócz wspomnianej już jednej książeczce. Jest jeszcze druga, która zatytułowana jest OBSERWOWANIE PTAKÓW.

Przeczytacie tam między innymi jak rysować ptaki na schemacie, który już mamy. Jest miejsce na datę, godzinę,miejsce spotkania i gatunek danego fruwającego przyjaciela.

Do tego mamy 105 kart prezentujących 30 gatunków ptaków europejskich, podzielonych według środowisk, w których żyją : parki i ogrody,tereny wiejskie i polne zagajniki, lasy i młodniki, obszary podmokłe i nadbrzeżne.

Dla każdego ptaka : 1 karta z podpisem, 1 karta bez podpisu (obrazek) i 1 oddzielny podpis.

To nie wszystko!

Jak tylko ściągnięcie daną aplikację pokazaną na pudełku będziecie mogli odtwarzać 30 głosów ptaków,które brzmią jak byście słyszeli je na żywo.

My jesteśmy zachwyceni!

Ilustracje przepiękne. Bardzo nam się podobają. Karty wykonane bardzo starannie. Materiały edukacyjne są wytrzymałe i zachęcają do aktywności.

Idealna propozycja na prezent.

Zapraszam z całego serca do obejrzenia zdjęć ❤️

Polecam i zapraszam serdecznie ❤️

swiatksiazekdladzieci

Książkę kupicie w internetowej księgarni

Możecie również rozejrzeć się po innych propozycjach literatury dziecięcej

W obu przypadkach wystarczy wcisnąć logo.