BRYGADA BRAWUROWYCH KUR 1

Tytuł : Brygada Brawurowych Kur 1

Autor : Adam Skrodzki

Ilustracje : Katarzyna Cerazy

Wydawnictwo : https://www.akapit-press.pl/

Lubicie kury ? 🙂 A może nawet hodujecie ?

Jeśli tak ,to tym bardziej musicie przeczytać naszą propozycję !

,,Przedwczoraj spóźniłem się na obiad, gdyż odprowadzałem Sylwię z trzeciej C. Wczoraj spóźniłem się, bo po lekcjach urządziliśmy z chłopakami wielką bitwę za garażami. A dziś się spóźniłem, ponieważ zatrzymała mnie Brygada Brawurowych Kur. Przysięgam, nie robię sobie jaj.” 

Pierwsza część kilkutomowej opowieści, w której oprócz tytułowych bohaterek akcja toczy się wokół postaci 10-letniego Daniela Słowińskiego. Chłopak wracając ze szkoły, zostaje zatrzymany przez …. nie uwierzycie… Brygadę Brawurowych Kur.  Składają mu propozycję nie do odrzucenia i od tej chwili jego życie zmieni się nie do poznania. 10 latek staje się żołnierzem Sztabu BBK i wraz z kurami stawia czoła różnym przeciwnościom.

Wypasione zwierzęta wprowadzają nowe kultowe porządki.  Brygada jak najbardziej działa legalnie, cierpliwie poddaje się urzędowym procedurom, oczekując na wynajęcie mieszkania oraz założenia działalności gospodarczej.

Nasze bohaterki przekształcają całe miasteczko ,a co najistotniejsze wpływają na ludzi, którzy stają się ich fanami,ale czy wszyscy ?! Zdarzają się wyjątki,którym przeszkadza niespodziewana rzeczywistość narzucana przez pierzaste stworzenia.

 

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak potoczą się losy niesamowitych gości ,musicie koniecznie zainteresować się publikacją Adama Skrodzkiego.Oprócz rozrywki znajdziemy tu aspekt edukacyjny. Nasze przyjaciółki uczą życia w społeczeństwie,ale i dobrych manier.

Jak już można zauważyć m.in po tytule, pierwsza część sagi o brawurowych kurach nie jest jedyną.W drugim tomie ma się pojawić pierwsza w Polsce bitwa na drony,a w trzeciej kury postanowią zostać Youtuberami!

Nie wierzycie? A jednak 🙂

Książka jest lekka i przyjemna. Całość podzielona na krótkie rozdziały,przeplatana zabawnymi ilustracjami. Najlepsze co można zrobić , wrzucić w plecak i czytać podczas wakacyjnych podróży.

Wiek 9 plus.

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam ♥️

nbsp;