Tytuł : Julek i Maja w labiryncie
Autor : Ałbena Grabowska
Ilustracje : Zuzanna Orlińska
Wydawnictwo : https://www.akapit-press.pl/
Pozwalacie swoim dzieciom oglądać lub grać ? Na telefonie , komputerze ,telewizorze- obojętnie .
Po której stronie barykady stoicie ? A może staracie się to jakoś wypośrodkować ?
W naszym domu,już szkolne wiercipołki mają ogólnie swoje dni, w których mogą coś tam działać. Oczywiście jest to ruchome i dostosowujemy wszystko do naszego wspólnego trybu życia. Nie mamy jednak kablówki ,ani podstawowych programów i oglądamy tylko wybrane filmy, bajki czy przyrodnicze ciekawostki.
Alternatywą jakiś czas temu np. dla czarownic był P. Cejrowski , którego uwielbialiśmy (jego programy) ♥️
Bohaterowie książki „Julek i Maja w labiryncie” zabierają nas w fascynującą podróż w cyfrową przestrzeń, którą okazuje się być ośrodkowy układ nerwowy.
Julek – chłopiec anonimowy dla szkolnych kolegów. Ucieka zatem w świat, który nie istnieje.Największą pasje- gry komputerowe. Siostra Maja zdecydowanie woli oglądać bajki, no chyba, że gra w „ubieranki”, wybierając sobie jakąś królewnę i strojąc ją w piękne ciuszki .
Maja zazdrości bratu gier, w których roi się od przygód , można przechodzić kolejne poziomy i ma się przynajmniej trzy życia. Różowa wróżka z jej ubieranek pewnego dnia zapewni jej tyle wrażeń, że na długi czas dziewczynka zapamięta tę lekcję i raczej nie będzie jej się spieszyło do włączenia komputera. Kilkoma kliknięciami klawiszy nasza bohaterka przenosi się w głąb bitowo-bajtowej rzeczywistości, gdzie czeka na nią również … mama Kasia.
Wspólnie będą musiały odnaleźć Julka, który został wchłonięty do gry, a przechodzenie kolejnych poziomów wtajemniczenia będzie związane z coraz większym ryzykiem.
Pozycja ta ,to fascynująca wyprawa w świat neuronowych połączeń, nerwów i rogu Amona oraz spływ rzeką pełną płynu mózgowo-rdzeniowego. Dzięki zadaniom jakie muszą wykonać nasi bohaterowie ,odświeżymy wiadomości na temat struktury ludzkiego mózgu oraz poznamy rolę nerwów czaszkowch czy kory mózgowej.
Publikacja ma zamieszczone liczne ozdobniki – są nimi twarze Mai i Julka. Na górze możemy zauważyć ludziki jak i serduszka ♥️♥️♥️
Twarda „komputerowa „okładka przyciąga młodych czytelników do zajrzenia do nietypowej fascynującej pozycji,która zaskoczy nie jednego czytacza.
Zapraszam serdecznie i pozdrawiam ♥️
Wiek 6 plus.