O BOĆKU , KTÓRY BAŁ SIĘ WRÓBLI

Tytuł : O Boćku ,który bał się wróbli

Autor; Alicja Podgrodzka

Ilustracje : Aleksandra Ćmachowska

Wydawnictwo : https://www.jednosc.com.pl/dla-dzieci-14/5195/o-bocku-ktory-bal-sie-wrobli

Bocian biały Ciconia ciconia należy do rzędu brodzących i rodziny bocianowatych Ciconiidae. Pokarm bociana stanowią wyłącznie zwierzęta, które należą do różnych grup systematycznych. Ofiarami są m.in. płazy, gryzonie, ssaki owadożerne (np. krety), duże owady (np. szarańczaki, chrząszcze), ryby, dżdżownice a czasami gady czy pisklęta lub jaja ptaków. Skład bocianiej diety zmienia się w zależności od rejonu, pory roku oraz od panujących warunków.

Pamiętam jak byłam mała, jeździliśmy na wakacje na wieś ,a obok na słupie miała gniazdo CUDOWNA RODZINA tych okazałych zwierząt. Uwielbiałam je obserwować ♥️

Zapraszam Was w podróż w towarzystwie  Klemensa i przygód jakie go spotkały. Propozycja , która zachwyciła mnie i moją córkę tak ,że jak zwykle po przeczytaniu wyjątkowej książki było pytanie ” Majuuu czy jest druga część ” ?  ♥️ Historia jest piękna i nie da się przejść koło niej bezinteresownie.

Mowa tu o rodzinie Bocianów, jak już na początku wspomniałam , którzy nie dali swojemu dziecku wystarczająco dużo, poczucia bezpieczeństwa,zrozumienia i w życiu dorosłym jego lęki przed wróblami zaczęły się nasilać.

Nasz bohater musiał osiedlić się daleko od rodziny,żyjąc w przekonaniu,że poradził sobie ze swoim problemem . Ale czy aby na pewno tak było ?!

Jak to w życiu bywa Bociek zakochuję się w podobnej do siebie Pani Bocianowej,która również kryje swój mały sekret . Para zaręczonych ptaków przeżywa dobre, jak i złe chwile w swoim życiu. Nie chcę Wam tu za dużo zdradzać . Bardzo chciałabym ,żebyście przeczytali tę historię i pokazali swoim dzieciom piękne uczucia i emocje ♥️

Fobią nazywa się zaburzenie na tle nerwicowym, które objawia się lękiem przed określonymi bodźcami. Strach odczuwany przez osobę dotkniętą tego typu zaburzeniem jest często irracjonalny i niekontrolowany. Kontakt z bodźcem wywołuje strach oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli potrzebujecie narzędzia do przepracowania takich lęków ze swoimi dziećmi ,ta książka może być pomocna.

To nie wszystkie uczucia z jakimi tu się spotkacie :

Poświęcenie

Wyrozumiałość

Wybaczenie

Empatia

Wszystko nad czym powinniśmy w swoich relacjach z innymi ludźmi pracować .

Idealne ilustracje ,świetna twarda oprawa .  Moim zdaniem ,każdy powinien ją mieć.

Zapraszam Was serdecznie i pozdrawiam ♥️

Wiek 6 plus.

Zapraszam również na stronę autorki ,tylko tam kupicie książkę z autografem 🤗 https://alicjapodgrodzka.com/

 

nbsp;