OUTLIERSI ,ROZPROSZENIE ,KOLIZJA

Tytuł : OUTLIERSI ,ROZPROSZENIE ,KOLIZJA

Autor : Kimberly McCreight

Tłumaczenie : Kaliński Piotr

Wydawnictwo : https://www.czarnaowca.pl/

Kochani !

Mój syn jest zakochany w tych książkach .

Pierwsza część gościła już u mnie na profilu.

„Outliersi”

To książka z ciekawym wątkiem psychologicznym. Porusza temat inteligencji emocjonalnej. Ojciec głównej bohaterki jest psychologiem i prowadzi badania dotyczące tej kwestii. Żeby było ciekawiej mogę Wam zdradzić,że udaje mu się dokonać ciekawego odkrycia. Wśród badanych znajduje osoby, które lepiej niż inni potrafią czytać stany emocjonalne. To właśnie tytułowi outliersi.

Ale psychologiczne badania to tylko taka ciekawostka w książce. Głównym tematem są losy Wylie. Bohaterka dostaje od swojej przyjaciółki niezbyt spójne wiadomości, z których można wywnioskować, że grozi jej poważne niebezpieczeństwo.Wylie od urodzenia miała ze sobą częste problemy, a odejście bliskiej osoby uderzyła ją mocniej niż się spodziewała. Sytuacja doprowadziła ją do przesiadywania całymi dniami w domu. Wszystko się odwraca wraz z wiadomością,że jej najlepsza przyjaciółka znika bez śladu.Wraz z chłopakiem Cassie podejmują się niezwykle trudnego zadania odnalezienia dziewczyny. Czy uda im się sprowadzić nastolatkę do domu?

 

Książka trzyma w napięciu do samego końca, a zakończenie faktycznie jest nieprzewidywane. Jakby tego było mało z każdym rozdziałem następuje jakiś zwrot akcji i mamy nowe informacje, których nie można było się spodziewać.

Rozproszenie

To kontynuacja losów Wylie, która teraz uczy się panować nad swoją niecodzienną umiejętnością czytania stanów emocjonalnych. Ten wątek był najciekawszy z całej książki. Choć bohaterka ze swoim ciągłym zastanawianiem się nad emocjami innych a przy tym dużym skupieniem głównie na sobie, momentami stawała się irytująca, co tak nie rzucało się w oczy w pierwszej części powieści.

Przez pierwszą połowę książki towarzyszy przyjemne napięcie i lekki dreszczyk emocji. Cały czas człowiek niepokoi się, co wydarzy się dalej. Później jednak akcja zaczyna się odrobinę dłużyć,ale nawet nie próbujcie odłożyć publikacji na półkę, bo takiego finału nigdy byście się nie spodziewali.

Pozycja intryguje , można żałować, że kończy się właśnie w tym momencie. Na szczęście jest 3 część 🙂

Kolizja

Przed Wylie długa droga do normalności, zagrożenie wciąż istnieje, a niebezpieczeństwo zagraża i jej, i dziewczynom, które mają dar.

Nie wspominając o osobach, które zostały w sprawę wmieszane.

Rodzina też jest zagrożona. Z matką jest ograniczony kontakt pisemny, ojciec zapada się pod ziemię, a brat ma muchy w nosie.

Jednak to z nim Wylie wyrusza śladem dziewczyn z darem. Sprzymierzeńców nie mają zbyt wielu, a Ci, którzy są mogą stracić życie.

Jest ktoś, kto potrzebuje ich daru i ma plan. Zawiązał się spisek, który sięga wysoko, a walka staje się bardzo nierówna. By wyjść obronną ręką trzeba zaufać swojej intuicji.

Serdecznie polecam tę serię ♥️

Wasze dzieci będą zachwycone .

Wiek 14 plus.