OHYDA – Mała księga obrzydliwości

Tytuł : OhydaMała księga obrzydliwości

Autor : Emmanuelle Figueras & Gaël Beullier

Tłumaczenie : Joanna Józefowicz – Pacuła

Ilustracje : Emmanuelle Figueras & Gaël Beullier

Wydawnictwo : https://babaryba.pl/

Uwaga,uwaga ! Jeśli myślicie ,że zakochałam się w tej książce od pierwszego wejrzenia to się mylicie.  Zajrzałam na pierwszą stronę i fujjjj ślinaaaa ble 🙂

Jednak gdy kilka dni później do niej wróciłam przypomniałam sobie za co lubię Wydawnictwo BABARYBA i ich fantastyczne książki,które wydają ♥️

Nasza propozycja jest alternatywą dla tej wspaniałej publikacji z serii

„Amory,zaloty i podboje”

„Pupy ,ogonki i kuperki”

„Gęby ,dzioby i nochale”

Ta, którą chce Wam pokazać dzisiaj, śmiem twierdzić, że jest przeznaczona  dla młodszych dzieci . Oczywiście polecam zaopatrzeć się we wszystkie te tytuły ŚMIECHU CO NIE MIARA ,a ile wiedzy !

 Wiecie jak to jest jak szkraby zaczynają fascynować się KUPAMI , BĄKAMI , WYMIOTAMI , PLUCIEM i czego jeszcze tam nie wymyślą 🙂 Jak zaczynamy pokazywać im,że mamy coś przeciwko nasze kochane (które często chcemy przypiąć kajdankami do kaloryfera :p) pociechy nakręcają się jeszcze bardziej.

Z pomocą przychodzi nam

MAŁA KSIĘGA OBRZYDLIWOŚCI

Większość dzieci nie jest tak przeczulonych jak my i w ogóle nie rusza ich ten cały łańcuszek dziwnych zachowań ,zapachów itp. 🙂

Z książki dowiemy się, dlaczego zwierzęta się ślinią, czy kupa może być lekarstwem lub pożywieniem oraz kto ma pupę we wszystkich kolorach tęczy.

Przez pryzmat obrzydliwości, autorzy pokazują niesamowity świat flory i fauny . Nie ma co się krzywić 🙂 Znacie powiedzenie ” Nic co ludzkie,nie jest nam obce” ? – no właśnie.

Powiem Wam coś jeszcze i to na zawsze zmieni Wasze życie …

Wiecie, że dłubanie w nosie i zjadanie później tego, to cecha charakterystyczna u goryli. Badania naukowe potwierdziły, że takie działanie wzmacnia układ odpornościowy i to także u ludzi 😁.

Hmmm mam wrażenie ,że nasz organizm upomina się po prostu o te smakołyki 🙂

Dobrze już nie krzyczcie rozumiem ,mam się z…… , być cicho . No jestem przecież 🙂

Pomyśleć ,że tacy wrażliwi jesteście 🙂

Autorzy zadbali, aby ekscentryczne ciekawostki posiadały walor edukacyjny i były opatrzone humorystycznymi jakże zjawiskowymi rysunkami. Całość napisana jest w sposób lekki, prosty i zabawny. Na końcu książki zamieszczono test, który pozwala sprawdzić nowo nabytą wiedzę. Twarda okładka i dobrze wykonana wartosciowa publikacja idealnie nadaje się na prezent dla fana obrzydliwości i nie tylko.

Wiek 5 plus .

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ♥️

Zapraszam i gorąco polecam ♥️