ERNA – NIEPLANOWANA PRZYGODA

Tytuł : ERNA – Nieplanowana Przygoda

Autor : Rafał Bulski

https://erna-nieplanowanaprzygoda.pl/

Obejrzyj koniecznie filmik promujący – ♥️

https://youtu.be/TqJY4LaoLaQ

Zbliżało się lato ,wszyscy czuli powiem wakacji – zostało kilka dni ,już za chwilę wczesne wstawanie przejdzie do historii, przynajmniej na najbliższe dwa miesiące. Tegoroczne wakacje zapowiadały się bardzo dobrze (…)

Tak zaczyna się książka ,o której chce wam dzisiaj opowiedzieć.

Bohaterami naszej historii są

 bracia o imieniu Tim i Viktor

 ,którzy po zaginięciu rodziców , zamieszkują razem ze swoją ciotką w Nowym Yorku. Wiodą zwyczajne,spokojne życie ,nie świadomi swoich korzeni. Do czasu kiedy niespodziewanie przyjeżdża po nich do szkoły kierowca opiekunki – Dave wywołując ich po imieniu i nazwisku.

(…) – Viktor i Tim Burner ? – zabrzmiał jakiś starszy męski głos ,który wyraźnie odróżniał się od większości głosów obecnych w korytarzu – Chłopcy, proszę do mnie ! (…)

Dave bardzo rzadko wchodził po braci do szkoły. Raczej to Matylda czekała przed wyjściem.  Jego obecność oznaczała chorobę lub niemoc z jej strony np. z powodu kręgosłupa.

Mężczyzna nie odpowiadając na żadne pytania dzieci ,nie zważając na to co mówią

 zaciągnął ich w pośpiechu do samochodu

 informując ,że za godzinę odlatuje ich samolot i nie mają czasu na pogaduszki.

Niestety uciszenie ich nie było taką prostą sprawą. Raczej nie byli z tych co siedzą jak mysz pod miotłą i robią wszystko pod dyktando.

Po wielu pytaniach bez odpowiedzi ,kierowca w końcu zaczyna mówić do rzeczy tłumacząc co się dzieje .

(…) – Wasza ciotka jest w szpitalu .

– Co się stało? –  krzyknęli prawie równocześnie chłopcy .

– Jacyś ludzie włamali się dzisiaj do naszego domu ,wasza ciotka wróciła wcześniej z wystawy ,próbowała powstrzymać włamywaczy . Znacie ją ,nie chciała odpuścić.

Chłopcy nie dowierzali własnym uszom. To był jak jakiś zły sen , który

przerodził się w przygodę ich dotychczasowego życia. 

Jedną z pierwszych informacji jakie wbiło ich w fotel to fakt ,że mają lecieć do POLSKI do dziadków , którzy podobno od dawno nie żyją.

– Przecież my nie mamy dziadków – rzucił Viktor . – Ciotka Matylda mówiła ,że oni …

– Kłamała,nie mówiła wam prawdy dla waszego bezpieczeństwa – przerwał mu Dave. – A teraz musicie uciekać z Nowego Yorku . Ludzie ,którzy napadli dzisiaj waszą ciotkę ,szukają również was.

Bracia od momentu wejścia do samochodu pracownika Ciotki

 borykają się z porywaczami

 ,którzy na każdym kroku ich śledzą i próbują niepostrzeżenie zaciągnąc w sidła.

Książka Rafała Bulskiego rozpoczyna się w prawdziwie sensacyjnej atmosferze. W sposób niezauważalny przemienia się z prawdziwego zdarzenia gatunek fantasy.

Jeśli jeszcze Wam mało wrażeń ,połączona jest z elementami powieści przygodowej ,

od której nie będziecie mogli się oderwać . 

Sceny rozgrywają się w majestatycznym, pamiętającym czasy średniowiecza zamku.

Powieść przepełniona jest fantastycznymi istotami krasnalami -Hubrysi ,zbliżone do syren Amery, Efary będące odpowiednikiem elfów, ale też postaci zupełnie dotąd czytelnikom nieznane, takie jak: Turteńczycy, Moreny czy Gnole.

Podróż do zamku,a potem na Ernę –skrywającą się za oparami gęstej mgły,pobudza wyobraźnię, pozwala oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w te niezwykłe miejsce.

Nowojorscy bandyci i dwójka zagubionych chłopców zostają tak poprowadzeni przez autora  dodając kolejne wątki i wplatając nowych bohaterów, że w mgnieniu oka,z pogrążonego w  nieustającym zgiełku Nowego Jorku przeniesiemy się do baśniowej wyspy.

Fabuła jest bardzo dynamiczna .

Płynąc przez książkę obserwujemy tylko kolejne rewelacyjne i zupełnie niespodziewane zwroty akcji.

Nieplanowana przygoda napisana jest przystępnym językiem. Moim zdaniem to dobrze ,bo w końcu publikacja przeznaczona jest dla dzieci. Autor nie boi się żartów słownych i sytuacyjnych ,dzięki temu czujemy się jeszcze bardziej związani z bohaterami  .

Książka jest piękna , przychodzi cudownie zapakowana

 ,ma wspaniałe wklejki na pudełku ,a filmik, który ją promuje zapiera dech w piersi .

Jeśli szukacie pozycji dla swoich szkolniaków ,to to jest idealna propozycja do Waszej biblioteczki . Spędzicie razem wspaniałe chwile ,które są tak bardzo ważne dla rodziny.

ERNA pokazuje nam jak wartościowa jest współpraca między dziećmi ,rodzeństwem ,obcymi ludźmi. Jak szybko dostosowujemy się do danej sytuacji i walczymy ,by przetrwać. Jak szybko z małych, czasami rozkapryszonych i dokuczających sobie chłopców ,zmieniają się w opiekuńczych względem siebie odpowiedzialnych braci. 

Sygnatury zdobiące kolejne rozdziały, eleganckie liternictwo, zróżnicowana wielkość czcionek na początku każdego rozdziału sprawiają, że książka jest na bardzo wysokim poziomie . Twarda oprawa i świetnie zaprojektowana przez Tomasza Rygera okładka, zapowiada niezapomnianą przygodę.

Wiek 6 plus.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ♥️

Zapraszam i serdecznie polecam ♥️