INSPEKTOR PARMA I SPISEK ŻYWNOŚCIOWY

Tytuł :  Inspektor Parma i spisek żywnościowy .

Autor : Siemieński Christopher

Ilustracje : Martin Siemienski

Tłumacz : Nina Wum

Wydawnictwo : https://sklep.poradniak.pl/

Wywiad z autorem 🙂 : https://magazyndzieci.pl/wywiad-z-chrisem-siemienskim-autorem-ksiazki-inspektor-parma-i-spisek-zywnosciowy/

Wyobraźcie sobie miasteczko, w którym żywność jest zdrowa i pozbawiona chemicznych polepszaczy.

Brzmi  cudownie prawda ?

Takie właśnie jest Jagodno ❤️

To miejsce, którego mieszkańcy nie wiedzą co to sztuczne barwniki, konserwanty i spulchniacze.

Uwaga będzie to świetne połączenie kryminału z edukacją żywieniową!

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w sąsiednich miastach, gdzie w każdej restauracji jedzenie naszpikowane jest konserwantami i sztucznymi aromatami.

Nie wszystko jednak toczy się tam idealnie. Miastem wstrząsa fala przestępstw – kolejne osoby padają ofiarą tajemniczych substancji.

Kiedy świnka i jej współpracownik szczurek o wdzięcznym imieniu Szperek, próbują rozwiązać kryminalną zagadkę, komuś bardzo zależy na tym, by ich uciszyć.

Słucham ?

Jaka świnka i jaki szczurek ? Jak to ?

To nasi bohaterowie ♥️

Przyznajcie się !

Brzmi jak 💯% kryminał !

Różnica jest taka,  że bohaterami są zwierzęta, a opowieść jest dostosowana do dziecięcych możliwości.

Publikacja ,którą proponuje nam autor ,jest pełna akcji, zagadek i wpadek trochę przemądrzałej Inspektor Parmy.

W toku dochodzenia okazuje się, że za wprowadzaniem do obrotu E129 popularnie zwanego czerwienią allura, spulchniacza chleba oraz GMO—> organizmów genetycznie modyfikowanych, noooo stoi ogromna organizacja.

Pozycja , którą Wam dzisiaj przedstawiam jest ciekawa, zabawna i dość nieprzewidywalna. To jak  połączył autor powieś kryminalną z edukacją z zakresu zdrowego żywienia jest fascynujące.

W każdym rozdziale znajdziemy inny dodatek do żywności. Nie jest to absolutnie książka scricte  naukowa ,mamy tutaj dużą dawkę fantazji,dzięki temu w  bardzo obrazowy sposób pokazane jest dzieciom na czym polega stosowanie konserwantów, spulchniaczy czy barwników. Jestem pewna, że nawet młodsze dzieci z łatwością pojmą ich działanie i zrozumią jak bardzo są szkodliwe dla naszego zdrowia.

Dzięki świetnie napisanym przygodom Inspektor Parmy i jej towarzysza Szperka nasze pociechy zrozumieją, że w żywieniu najważniejsze jest świadome dokonywanie wyborów,a kompromis jest tu kluczowy .

Wiek 9 plus .

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ♥️