ŚPIEW KUKUŁKI

Tytuł : Śpiew Kukułki

Autor : Frances Hardinge

Wydawnictwo : https://www.czarnaowca.pl/

Strasznie bolała ją głowa jakiś dźwięk ocierał się o wnętrze jej umysłu ,był jak pozbawione melodii i rytmu drapanie, przypominał szelest papieru . Ktoś się zaśmiał, wziął swój śmiech w dłonie ,zmioł w wielką, trzeszczącą kulę i wcisnął jej pod czaszkę. Siedem dni – śmiało się to coś. Siedem dni. (…)

Witajcie kochani ❤️

Mam wspaniałą propozycje dla Was i Waszych dzieci. Książka ,która zostaje w pamięci na długo. Książka , którą możecie spokojnie czytać ze swoim starszym potomkiem lub jedynym pierworodnym nastolatkiem. Bardzo często jak już maluch nauczy się czytać ,rodzice przestają spędzać z nim czas przy publikacjach ,bo wydaje im się ,że nie nikt nie ma już takiej potrzeby ,ale potrzeba jest i to bardzo duża. Oczywiście z wiekiem nie jest to już tak częste,ale bardzo wartościowe.

Historia rozgrywa się w Powojennej Anglii. Bohaterkami powieści są dwie dziewczynki w wieku 9 i 11 lat o bardzo różnych charakterach, które prowadzą ze sobą zaciekłą wojnę siostrzaną co w życiu codziennym ,praktycznie każdej rodziny to norma.

Mała społeczność , do której należą, sprawia pozory idealnej wręcz nieskazitelnej . W rzeczywistości jednak zgarnia pod dywan wszystkie swoje „brudy” na czele z rodzinną tragedią do kompletu.

A po co to wszystko ?

Po to ,żeby nikt nie poznał prawdy !

Historia Tristy zaczyna się od tego,że dziewczynka ,która od maleńkosci była bardzo chorowita ma wypadek i podupada na zdrowiu.

Tym razem niestety nie możemy mówić o zwykłym osłabieniu.  Nastolatka nie może zaspokoić swojego głodu, rankiem budzi się z liśćmi we włosach, pokryta cała błotem ,i zamiast jej łez, płyną pajęczyny.

Na domiar złego lalki zaczynają mówić i obwiniać ją, że jest oszustką.

Grubo proszę Państwa ,grubo !

„Dorośli jednak czasami właśnie tacy są. Obietnice składane dzieciom nie mają dla nich znaczenia, jeśli miałoby to służyć dobru dziecka.”

A ,żeby było dramatyczniej jej siostra Pen zdaje się, że nienawidzi jej jeszcze bardziej niż do tej pory ,oczywiście jeśli to wogole możliwe, a ona sama niewiele pamięta.Triss nie ma komu się zwierzyć,boi się ,że zwariowała i trafi do psychiatryka.

Czyżby siostra coś wiedziała?

Nawet jeśli ,to marne szanse na jakieś informacje. Tak się składa ,że w ogóle nie chce z nią rozmawiać,zachowuje się tajemniczo i ewidentnie coś ukrywa.

„Nie chciała im niczego ułatwiać ani dodawać jeszcze jednego kłamstwa do stosu wygodnych kłamstw, bo chyba tylko one podtrzymywały dach tego domu.”

Triss, nie mogąc uzyskać żadnych wieści, rozpoczyna szaloną i pełną niespodziewanych zwrotów akcji przygodę, która krok po kroku wprowadza ją oraz Pen do dziwnego, tajemnego i niebezpiecznego świata, pełnego magii i wrogich istot.

Jak możecie się już domyśleć do całej akcji dołącza nasz „przyjaciel” czas , który okazuje się być śmiertelnym zagrożeniem, a tak ,żeby było weselej.

Jest tylko jedna osoba, która może jej pomóc, zrozumieć co się z nią dzieje – tajemniczy Architekt. Triss postanawia odkryć zagadkę. Za wszelką cenę, chce się dowiedzieć, co jest z nią nie tak.

Ta książka to jedna wielka tajemnica. Tajemnica pełna mrocznych zakamarków, sekretów i wspomnień,które bolą z ogromną siłą .

Zawiera w sobie coś z każdego gatunku co sprawia, że staje się wyjątkowa i mało spotykana.

Śmiem twierdzić,że nie uda Wam się jej oprzeć i zostaniecie zauroczeni magią emanującą z każdej strony ,czego na pierwszy rzut oka ,mimo pięknej okładki można nie dostrzec . Opis z tyłu omawianej pozycji totalnie mija się z klimatem i zupełnie nie odzwierciedla otoczki w której się znajdziecie,a warto się nią zainteresować.

Wiek 14 plus .

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ♥️

Zapraszam i serdecznie polecam ♥️