MŁODZI PRZYRODNICY – Ślady zwierząt & Pod wodą

Tytuł : Młodzi Przyrodnicy – Ślady zwierząt & Pod wodą.

Autor : Patrycja Zarawska

Ilustracje : Piotr Brydak

Marta Kitka

Wydawnictwo : https://www.gwfoksal.pl/search/?q=M%C5%82odzi+Przyrodnicy

Jestem bardzo ciekawa czy wasze dzieci zaczynały swoją przygodę z książeczkami specjalnie przeznaczonymi do początkowego czytania!?

Mój syn i córka tak, tylko pierwszy i drugi poziom, mieli kolejne, ale Wiktor przeniósł się od razu na wojenne książki,a Jula na swoje przygodowe publikacje. 

Pewnie wiązało się to z tym, że zaczęli czytać płynnie w standardowym wieku szkolnym. Zaczynając wcześniej może zdążyliby dojść do wyższych poziomów 🙂

Jakie macie doświadczenie?

Pozycje, które chce wam dzisiaj przedstawić są naprawdę rzeczowe, ale nie polecam ich dla maluchów do samodzielnego czytania

(do nauki czytania)

Tekst nie jest taki prosty jak może się wydawać.

Będą idealnym ćwiczeniem dla dzieci, które już czytają i dążą do tego, żeby czytać płynnie i opatrzyć się z ortografią.

(moim zdaniem)

” Jesienią pod grubym bukiem w pobliżu skraju lasu leżą skorupki orzechów włoskich. Skąd się tu wzięły? Przecież najbliższy orzech rośnie przy domu ludzi, pod lasem” (…)

Książki mają piękne Ilustracje, temu nie da się zaprzeczyć. Wykonanie strasznie nam się podoba i chętnie zbierzemy wszystkie części z serii.

(…) „Myszarka odgryza łuski staranniej. Dzięcioł umieszcza szyszkę w szparze kory, siada obok na pniu i wydziobuje nasiona.

Krzyżodziób zgrabnie wyciąga dziobem nasiona spod łusek. Szyszka zostaje na drzewie.” (…)

Opowieści są proste i przyjemne, ale zawierają trudne słowa. Powiem szczerze, że ja, która nie ma problemu z płynnym czytaniem tekstu widzianego pierwszy raz, miałam w pewnych momentach problem.

” Jest koniec marca. W leśnym jeziorku zaczyna się wiosenny ruch. Do płytkiej zatoczki przy brzegu schodzą z lądu traszki ,żaby i ropuchy, żeby odbyć gody.”(…)

(…)” Obok Borek przygląda się ślimakowi, który pełznie po lustrze wody,tyle, że pod powierzchnią. To błotniarka stawowa. Oddycha powietrzem, dlatego trzyma się tafli wody”(…)

Zachęcam do zapoznania się z tą serią. Jestem pewna, że sprawi wam nie lada przyjemność.

Wiek 5 plus.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ❤️

Polecam i serdecznie zapraszam ❤️